پنلهای جدید سری A شرکت SunPower

بتازگی، SunPower که طراح و سازنده پنلهای خورشیدی در آمربکا میباشد،  پنل جدید سری A خود را معرفی کرد که محصول آخرین فناوری پنل های خورشیدی این شرکت میباشد. به احتمال زیاد، این شرکت با هدف کاهش هزینه ها در بازار رقابتی، این پنل ها را تولید میکند.

پنلهای سری A اولین پنلهای خورشیدی تجاری ۴۰۰ و ۴۱۵ وات است که مجهز به میکرو اینورتور میباشند. راندمان این پنلها ۲۱٫۵ تا  ۲۲٫۳ اعلام شده است. استفاده از این پنلها برای کاربران و نصابها به دلایل مختلف مقرون به صرفه خواهد بود. از جمله اینکه، در مقایسه با پنلهای خورشیدی با توان کمتر، این پنلهای بزرگتر از ۴۰۰ وات به مفهوم کاهش تعداد پنلهای مورد نیاز میباشد که کاهش هزینه نصب و کاهش فضای اشغال شده توسط پنلها را بدنبال دارد. همچنین، چون اینورترها با ساختار پنلها یکپارچه شده اند، به اینورتر خارجی نیاز نمیباشد و لذا عملیات کابل کشی ساده تر میگردد.

موفقیت SunPower را میتوان در رقابتی بودن قیمت چنین پنلهایی برشمرد که در مقایسه با قیمت پنلهای معمولی موجود در بازار، علاوه بر قیمت مناسب دارای راندمان بالاتری هم هستند. هرچند که این شرکت جزئیات قیمت گذاری را اعلام نکرده، اما پیش از این اعلام داشته بود که پنل های مبتنی بر فناوری نسل بعدی آن با همان قیمت پنل های خورشیدی قبلی، مونو-PERC ، ارائه خواهد شد. این محصول، سلولهای خورشیدی بزرگتری را به نام Gen 5 (65درسد سلول بزرگتر نسبت به نسل های گذشته) به کار می برد و این، کمک می کند تا هزینه های تمام شده در هر وات کاهش یابد.

میکرو اینورتر

 

میکرو اینورترها، توان تولد شده در هر پنل خورشیدی را به صورت جداگانه تبدیل می کنند و لذا در معرض سایه قرار گرفتن هر پنل، کل مجموعه پنلها را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به همین ترتیب در صورت آسیب دیدن هر پنل، تاثیری بر عمکرد مجموعه پنلهای دیگر نخواهد گذاشت. استفاده از میکرو اینورتر همچنین باعث میشود که دیگر نیازی به کابل کشی DC نباشد و لذا کار نصب آسانتر میشود. مطالعات نشان داده که میکرو اینورترها، توان خروجی را ۵ تا ۱۰ درصد، در مقایسه با اینورترهای بزرگ، افزایش میدهد.

بطور کلی میکرو اینورترها به دو شکل مختلف مورد استفاده قرار میگیرند:

  • میکرو اینورتر هایی که، در کارخانه، به پشت پنل خورشیدی متصل میگردد بطوری که پنل و اینورتر بشکل یک واحد ساخته میشوند.
  • میکرو اینورتر جدا، که به ریل جداگانه متصل شده و به خروجی های DC پنل خورشیدی وصل می شود. در این حالت میزان کابل کشی بیشتر از حالت قبل میباشد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماسارسال