ادامه کاهش هزینه های انرژی بادی  با  بکارگیری تکنولوژیهای پیشرفته

گزارش اخیری که توسط  آزمایشگاه ملی برکلی لاورنس دپارتمان انرژی آمریکا منتشر گردید نشان میدهد که استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته باعث جذاب شدن تولید برق بادی شده است.

گزارش بازار تکنولوژی باد ۲۰۱۷  دپارتمان انرژی DoE ، نشان میدهد که پروژه های جدید احداث شده در آمریکا، بدلیل کاهش هزینه ها و بکارگیری تکنولوژیهای پیشرفته، برق را با قیمت ۲ سنت دلار بر کیلو وات ساعت تولید میکنند. لذا در کل آمریکا، افزایش ظرفیت تولید برق خورشیدی در سال ۲۰۱۷ شتاب گرفته و مجموع ظرفیت جدید در این سال با سرمایه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد دلار به ۷،۰۱۷ مگاوات رسید. برق بادی در آمریکا، ۲۵ درصد از کل ظرفیتهای اضافه شده در سال ۲۰۱۷ را تشکیل میدهد که در مجموع ۳/۶ درصد از کل برق تولید شده را به خود اختصاص داده است.

گزارش DoE همچنین نشان میدهد که افزایش ظرفیت و قیمتهای پائین باعث بالا رفتن راندمان پروژه های توربینهای بادی و تثبیت آن بعنوان یک بازیگر برتر در ترکیب تولید برق شده است. توسعه فزاینده و نوآوری، باعث کاهش قیمت توربین بادی و هزینه های نصب مزارع بادی میشود. مطابق همین گزارش، قیمت تجهیزات توربین بادی به رقمی بین ۷۵۰ تا ۹۵۰ دلار، در هر کیلو وات، کاهش یافته که بنوبه خود باعث پائین آمدن هزینه های پروژه ها میگردد. در سال ۲۰۱۷ میلادی، در آمریکا، متوسط هزینه احداث هر کیلو وات توربین بادی، با کاهش ۷۹۵ دلاری نسبت به قیمتهای سال ۲۰۰۹، به ۱،۶۱۰ دلار رسیده است. به همین ترتیب، میانگین قیمت تولید برق بادی از ۷ سنت در هر کیلو وات ساعت در سال ۲۰۰۹ به اندازه ۲ سنت کاهش یافته است. با آنچه از این گزارش گفته شد میتوان پیشبینی کرد که در آینده نزدیک شاهد ادامه افزایش ظرفیت برق بادی باشیم. همینظور سایر پیش بینیها، افزایش سالیانه ۸ تا ۱۱ گیگاواتی در فاصله سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ را بیان نموده اند، پیش از آنکه انگیزه های مالیاتی فعلی در سال ۲۰۲۱ پایان یابد.

مرجع: https://cleantechnica.com/2018/08/27/wind-energy-prices-continue-to-fall-due-to-technology-advancements-cost-reductions/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماسارسال