EGEB : میکرو شبکه برق، انرژی تجدیدپذیر و بیتکوین

امروزه میکروشبکه های برق در EGEB، انرژی پاک را به عنوان پشتیبان میشناسند. به عقیده متخصصان، انرژی تجدیدپذیر برای ایجاد بیت کوین به اندازه کافی پایدار نیست. بنا بر گزارش لس آنجلس تایمز، شهری کوچک در کالیفرنیا با یک میکرو شبکه برق مورد بررسی قرار داده شده است.  .خانه های شهر کوچک Borrego Springs که جمعیتی حدود ۳،۵۰۰ دارد، مجهز به کانتینرهای مجهز به باتری های لیتیوم یون شده اند که در یک سیستم ترکیبی از پنل های خورشیدی و دیزل ژنراتورها، در مجموع ۴٫۵ مگاوات ساعت انرژی را در خود ذخیره میسازد.

استیون پرشا، مهندس برق وگاز از سان دی اگو معتقد است که این تنها میکروشبکه برق جهان است که اینگونه عمل میکند که در آن دو دستگاه دیزل ژنراتور منبع تامین کننده توان مصرفی میکرو شبکه برق میباشد.

برق مورد نیاز شهر Borrego Springs نمیتواند از شبکه برق سراسری تامین شود لذا یک میکرو شبکه برق برای تامین نیاز این شهر طراحی شده است که امیدوارند. این فناوری میتواند در مناطقی که در معرض آتش سوزی قرار دارند نیز بشکل مشابه استفاده شود. تستهای انجام شده تا کنون نتیجه های خوشبینانه ای داشته است.

رمزنگاری انرژی

ایجاد بيت كوين مقدار زيادي برق مصرف مي كند. برآوردها نشان مي دهد كه همانند سالهاي گذشته، در كشورهاي مختلف، شبكه استخراج بيت كوين مقدار زیادی انرژی برق مصرف ميکند. برخی معتقدند که انرژی تجدیدپذیر می تواند بیت کوین را پایدارتر کند.

استدلال بر این است که استخراج کنندگان ارزهای رمزگذاری شده دیجیتال تا زمانی که بتوانند از برق مازاد تولید نیروگاههای آبی بهره ببرند، به طور موثر، بار پایه شبکه برق را افزایش میدهند. در مواقعی که، بطور فصلی، تولید برق آبی کاهش می یابد، انرژی مورد نیاز باید از منابع جایگزین تامین شود. در بدترین حالت، این موضوع میتواند انگیزه ای برای ساخت نیروگاه های جدید زغال سنگ باشد. از طرفی، انرژی تجدیدپذیر پاسخی برای این سوال ندارند که با اتمام کار دستگاههای استخراج پارزهای رمزگذاری شده دیجیتال و پایان عمر آنها، چه اتفاقی رخ خواهد داد. لذا روشهای جایگزین برای شبکه استخراج بیتکوین باید مورد توجه قرار گیرد.

گزارش جدیدی که توسط بنیاد آب و هوای اروپا تهیه شده، ۶ سناریوی مصرف انرژی ارائه شده که تا سال ۲۰۵۰، آیندۀ انرژی بدون کربن را ممکن میسازد. سه سناریو بر پایه HighE میباشد که مفهوم آن، برقی کردن هر چه بیشتر انرژی مورد مصرف میباشد و سه سناریوی دیگر بر اساس  HighM  میباشد که در آن، آینده ای متصور میشود که سیستم های برقی پیشرفته وابسته به هیدروژن سبز توسعه یابد. در این ارتباط، محققان شش کشور اروپایی شامل اسپانیا، فرانسه، آلمان، لهستان، مجارستان و بلغارستان را برای مطالعه انتخاب کرده اند. به طور کلی، سناریوهای HighE به نظر ترجیح بیشتری دارند، صرفه جویی در هزینه ها به طور قابل توجهی بهتر از سناریوهایی هستند که بر روی هیدروژن سبز تأکید دارند. بر اساس گزارش اخیر، هیدروژن سبز می تواند از لحاظ اقتصادی تا سال ۲۰۳۵ با گاز طبیعی به شرایط رقابتی برسد. این گزارش ادعا می کند در شرایی که تمام سناریوها قابل اجرا هستند، انتخاب روش های زیربنایی و سیاستهای قوی، برای انتقال به شیوه هایی که اقتصاد را رقابتی و بهترین شرایط را برای شهروندان اروپایی حفظ کند، مورد نیاز میباشد.

جوایز آلبرتا

کاهش آلاینده های آلبرتا برندگان بیوتکنولوژی، برق و حمل و نقل پایدار (BEST) را اعلام کرد. این چالش ۱۰۰ میلیون دلار برای این ۱۶ پروژه به ارمغان خواهد آورد

کابینه آب و هوا

بنا بر گزارش  Clean Energy Wire ، آلمان “کابینه آب و هوا” را برای هماهنگ کردن فعالیتهای کاهش انتشار گازهای آلاینده را تاسیس کرد. کابینه از وزرای محیط زیست، حمل و نقل، انرژی، ساخت و ساز و امور مالی تشکیل شده است. آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میزان تولید برق مصرفی خود از منابع تجدیدپذیر را به ۶۵ درصد برساند. هرچند  پیش از این به این هدف دست پیدا کرده و توانسته ۶۵ درصد برق مصرفی را از منابع تجدیدپذیر تامین نماید. اما نگرانیهای مالی ممکن است تعهدات این کشور را تهدید نماید.

لینک مطلب

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماسارسال