خودرو برقی جدید شرکت چینی Great Wall در بازار اروپا

بزرگترین تولید کننده خودروهای اسپورت چین، Great Wall ، اخیرا بخش خودروهای برقی را با معرفی خودروی Ora و با هدف ورود به بازار اروپا فعال کرده است. این شرکت که قصد ورود به بازار اروپا در سال ۲۰۲۰ را دارد، به کمک یک برند جدید با عنوان Ora، انتظار دارد رشد خود را تقویت کند. نینگ شووانگ، معاون این شرکت که سازنده خودروهای SUV میباشد د رحال بررسی راههای صادرات جهانی خودروهای برقی با اولویت صادرات به اروپا میباشد. اولین خودروی برقی این برند با نام کراس اوور iQ در سپتامبر ۲۰۱۸ رونمایی گردید. این شرکت ساخت بیش از ۱۰ هزار خودروی برقی iQ را که قادر به طی مسافت ۳۶۰ کیلومتر در هر بار شارژ هستند را تضمین کرده است.

بنا به گفته نینگ، که مدیر پروژه  Ora نیز هست، چشم انداز آنها، تبدیل شدن به یک رهبر در بازار بخش خودروهای برقی در چین است، و خودروهای آنها بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته میشوند و آنها قطعا اهداف شان را در بازارهای بین المللی از جمله اروپا دنبال میکنند. بنا به اظهار نظر تحلیلگران، تعرفه های جنگ تجاری Trump باعث می شود که رویایی چینیها در بازار خودروی آمریکا شکست بخورد.

Ora جدیدترین مدل R1 که یک خودروی برقی با ۴ سرنشین و با رکورد ۳۵۰ کیلومتر در هر بار شارژ میباشد را بزودی رونمایی میکند.  این خودرو قیمتی حدود ۱۱۰ هزار یووان چین معادل با ۱۵،۸۱۷ دلار آمریکا خواهد داشت. انتظار می رود یارانه های دولت قیمت انرا، برای مصرف کنندگان چینی، تا ۵۰ هزار یوان کاهش دهد. خودروهای برقی کوچک، بزرگترین سهم بازار خودروهای چین را با فروش سالیانه ۴۰۰ هزار دستگاه در سال، به خود اختصاص میدهند.

نینگ میگوید که رهبری بازار در این بخش نیاز به فروش یکصد هزار خودروی برقی در سال دارد. او از افشای اینکه شرکت آنها، خودروی برقی Ora را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک با شرکت آلمانی BMW  تولید خواهد کرد، خودداری میکند. در ماه جولای ۲۰۱۸، شرکت Great Wall با شرکت BMW برای سرمایه گذاری مشترت جهت تولید خودروهای برقی با سرمایه  کل ۵،۱ میلیارد یوان توافق نمودند که بر اساس آن هر یک از طرفین، نصف این مبلغ را تامین میکنند.

بر اساس استراتژی صنعتی “Made in China 2025″، خودروهای انرژی نو، یکی از ۱۰ بخش اصلی است که پکن می خواهد فعالان داخلی بتوانند از برندهای پیشرو جهانی باشند و خودکفا شوند. دولت مرکزی میخواهد خودروسازان چینی داخل کشور، ۳ میلیون خودروی برقی در سال تولید کنند. چین در حال حاضر بزرگترین بازار خودروهای انرژی نو با رکورد فروش ۷۷۷ هزار خودرو در سال ۲۰۱۷ میباشد.

کیان کانگ، کارآفرین در زمینه تجارت خودرو، میگوید: “قادر به رقابت با برندهای برتر مانند تسلا نیستند، تولید کنندگان چینی برای افزایش سهم بازار خودروهای برقی کوچک رقابت می کنند، با این همه، اگر بتوانند محصولات خود را مقرون به صرفه کنند، حجم زیاد تولید، می تواند به طور موثر، به خودروسازان کمک کند تا هزینه های تولید را کاهش دهند.”

به گفته نینگ، شرکت  Great Wall ظرفیت تولید سالانه ۴۵۰ هزار دستگاه تولید خودروهای برقی در سال را برنامه ریزی کرده است.

بازار خودروی چین، یک بار در سال ۲۰۱۸، برای اولین بار از سال ۱۹۹۲، با افت شدید فروش مواجه شد و در ماه اکتبر، میزان فروش خودرو درمقایسه با سال گذشته، ۱۱٫۶ درصد کاهش یافت.  در مواجهه با افت فروش داخلی، و جهت جبران آن، خودروسازان چینی به دنبال افزایش صادرات هستند. بطوریکه طبق گزارش انجمن تولید کنندگان خودرو چین، خودروسازان داخلی در سال ۲۰۱۷، تعداد ۸۹۱ هزار دستگاه خودرو را صادر کردند که نشان از افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال قبل از آن داشت.

 

لینک:

https://www.scmp.com/business/companies/article/2176021/great-wall-motor-looks-towards-europe-new-electric-vehicle-brand

http://www.gwm-global.com/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماسارسال