انرژی بادی در سال ۲۰۱۷ میلادی

تکامل انرژی بادی نتیجه همکاری بین شورای جهانی انرژی باد (GWEC) و شرکت نرم افزار انرژی تجدیدپذیر(Greebyte) میباشد.

کشور چین رشد باورنکردنی خود را ادامه داده و ۱۹،۵۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاه بادی جدید را در سال ۲۰۱۷ به ظرفیت قبلی خود افزود. با ۱۸۸،۲۳۲ مگاوات ظرفیت نصب شده، چین مقام نخست خود را در استفاده و توسعه نیروگاههای بادی در سطح جهان حفظ کرده است.

دراین سال، بار دیگر پاکستان ظرفیت نصب شده توربینهای بادی خود را به دو برابر افزایش داد و ظرفیت نصب شده کل را به ۷۹۲ مگاوات افزایش داد. تایلند کشورآسیایی دیگر پیشتاز در تولید برق از انرژی باد در سال ۲۰۱۷ هست که ظرفیت توربین بادی نصب شده خود را ۵۰درصد افزایش داد. این کشور تاثیرگذارترین رشد را در سال ۲۰۱۷ داشته و اکنون ظرفیت خود را به ۶۴۸ مگاوات رسانده است.

انگلستان با ۴،۲۷۰ مگاوات ظرفیت نصب شده بهترین سال خود را پشت سر گذاشت، با رشد ۳۰ درصدی نسبت به سال قبل از آن. همسایه ایرلندی آن نیز با ۱۶ درصد رشد به ظرفیت کل نصب شده ۳،۱۲۷ مگاوات رسید.

سال ۲۰۱۷ همچنین سال مهمی برای آمریکای لاتین بود. برزیل بهترین سال خود را در سال ۲۰۱۶ با افزودن ۲ گیگا وات به ظرفیت تولید انرژی بادی تجربه کرد ه بود و در سال ۲۰۱۷  نیز برنامه ریزی برای افزودن ۲ گیگاوات دیگر را انجام داد تا به ظرفیت کل ۱۲،۷۶۳ مگاوات برسد. شیلی و هندوراس هردو ظرفیت نصب شده خود را تا ۲۵ درصد افزایش دادند.

و اما ایالات متحده و آلمان رشد ظرفیت بادی خود را در حد ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۷ حفظ کردند.

سایر کشورها که افزایش قابل توجهی را در ظرفیت توربینهای بادی تجربه کردند عبارت بودن از بلژیک با ۲۰درصد افزایش و با ۲،۸۴۳ مگاوات ظرفیت کل نصب شده،  هند با ۱۵ درصد افزایش و با ۳۲،۸۴۸ مگاوات ظرفیت نصب شده و فرانسه با ۱۴درصد رشد و با ۱۳،۷۵۹ مگاوات ظرفیت کل نصب شده.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماسارسال